Механічні годинники з автопідзаводом та без: в чому різниця?
Механічні годинники з’явились багато століть тому, проте і досі залишаються дуже затребуваними аксесуарами. Вони користуються популярністю серед чоловіків різних за віком та статусом. За дизайном це зазвичай елегантні та стримані моделі, які привертають до себе увагу своїм стильним зовнішнім виглядом.
Механічні годинники мають досить складну будову. Працюють вони за рахунок тиску внутрішньої пружини. Пружина після стиснення приводить у рух маятник. Він, у свою чергу, рухає систему шестерень і надає руху всьому механізму. З цієї причини ми бачимо уривчастий рух стрілок.
Рішення купити механічний годинник приймають ті, хто цінують якісні та надійні аксесуари. Адже хороша модель від перевіреного виробника може прослужити не одному поколінню вашої родини. Єдине, що спиняє людей від цієї покупки, необхідність постійно заводити годинник. Але і це сьогодні не проблема, бо на ринку вже є більш сучасні моделі з автопідзаводом. В чому їхня особливість? Про це розповімо далі.
Які особливості має механічний годинник з автопідзаводом?
Механічний годинник з автопідзаводом має особливий механізм, що забезпечує автоматичний завод годинникової пружини за рахунок руху його власника.В основі конструкції – асиметричний ротор, який приходить в обертання під час того, як рухається ваша рука. Обертаючись, він через систему шестерень стискає пружину, забезпечуючи безперервність ходу годинникового механізму.
Така конструкція дає механічному годиннику ряд переваг:
-
Завдяки тому, що годинникова пружина зазвичай близька до повного заводу, точність ходу годинника з автопідзаводом вище, ніж в класичних моделях;
-
Через відсутність необхідності відкручувати коронку, щоб завести годинник, імовірність потрапляння пилу або вологи в механізм – мінімальна.
Єдине, на чому варто наголосити, це те, що годинник з автопідзаводом не підійде людям із малорухливим способом життя. Бо через нестачу рухів, він може просто зупинитись. Тому, якщо у вас недостатньо активності, краще обрати звичайну механічну модель.
Як заводити годинник з автопідзаводом?
Перш за все, детально прочитайте інструкцію від виробника, особливу увагу звернувши на розділ з правилами та рекомендаціями щодо підзаводу. Дізнайтеся, яке рішення рекомендується для вашої моделі та як налаштувати додаткові функції, не ризикуючи пошкодити годинник.
-
Почнемо з індикації дати, яка зараз вбудована в багато автоматичні годинник. Це не можна робити між 22:00 та 2:00. У цьому часовому інтервалі відбувається процес зміни дати і будь-яке зовнішнє втручання може пошкодити механізм.
-
Якщо годинник зупинився, його треба надягти на зап’ястя, а потім трохи помахати рукою. Рухи повинні бути плавні, подібно до того, як ми рухаємось при ходьбі.
-
Якщо годинник не запускається, поверніть коронку за годинниковою стрілкою приблизно 10 разів. Потім просто встановіть час і дату і використовуйте таймер як зазвичай.
Тепер ви знаєте, як завести механічний годинник з автопідзаводом. Сподіваємось, ви все виконаєте правильно і ваш аксесуар служитиме вам дуже довго.
- Годинники смарт vs. класичні: переваги та недолікиЧасом появи наручних годинників вважається початок ХІХ століття, до того вони були переважно кишеньковими. За понад двісті років свого існування цей аксесуар зазнав багатьох трансформацій та вдосконалень.
- Які бувають наручні годинники: різновиди та особливостіГодинник давно припинив бути просто пристроєм для визначення часу. Тепер це самобутній аксесуар, що визначає статус, підкреслює стиль, доповнює образ. Годинник на руку не втрачає актуальності вже понад два століття, тому сьогодні існує безліч різновидів цих корисних прикрас на будь-який смак і гаманець.